wtorek, 15 lipca 2014

XVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2014 - relacja

W dniach 10 – 13 lipca 2014 r. odbywał się w Gdańsku XVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. W tym roku, po raz pierwszy w historii, przedstawienia odbywały się na terenie Centrum Hewelianum i na Placu Zebrań Ludowych. I był to chyba całkiem niezły wybór. Mi udało się niestety wziąć udział w imprezie tylko w piątek, lecz i tak wspomnienia mam z tego dnia niezapomniane. Zresztą, jak zdążyłam się już do tego przyzwyczaić, każda FETA, w której biorę udział, wywiera na mnie ogromne, pozytywne wrażenie i po zakończeniu odliczam dni do następnej.
 
W tym roku widzów FETY 2014 bawili, wzruszali, przyprawiali o gęsią skórkę i skłaniali do refleksji artyści m.in. z Norwegii, Włoch, Hiszpanii, Francji, Rosji, Czech, Ukrainy i oczywiście z Polski. Większość przedstawień była bezpłatna. Zaplanowano również spektakle skierowane wyłącznie do dorosłej publiczności. Każdy mógł znaleźć zatem przedstawienie, które najbardziej będzie odpowiadało jego gustowi i wrażliwości artystycznej.

Mówiąc krótko - można było przyjemnie spędzić czas, obcując ze sztuką.

A to FETA 2014 widziana moimi oczyma.
 

Z niecierpliwością czekam na FETĘ 2015.

2 komentarze:

  1. Pięknie, może za rok się wybiorę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow, jakże żałuję że mieszkam na drugim krańcu Polski...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.