piątek, 18 października 2013

A jak Alfabet. Wierszyki o literkach dla przedszkolaków - Marcin Przewoźniak

Autor: Marcin Przewoźniak
Tytuł: A jak Alfabet. Wierszyki o literkach dla przedszkolaków
Wydawnictwo: Papilon
Ilość stron: 40
Ocena: 7/10
Kiedy nasze dzieci powinny zacząć uczyć się czytać i pisać? Myślę, że jest to w pełni kwestia  indywidualna, niemniej kiedy spostrzeżemy, że nasze pociechy wykazują jakiekolwiek oznaki, że oto nadszedł ten wielki dzień i można spróbować wprowadzać je w świat słów pisanych, nie warto tracić czasu a za to warto zacząć uczyć malca tej trudnej, lecz jakże przyjemnej i pożytecznej zarazem sztuki. A jaki jest najlepszy sposób nauki dla dziecka, zwłaszcza tego, które zaczyna dopiero edukację? Oczywiście nauka przez zabawę. Zyskujemy pewność, że dziecko nie zrazi się początkowymi porażkami, z radością zacznie odkrywać magię słowa i łatwiej wchłonie zdobywaną wiedzę. Również nuda mu nie straszna.

Ostatnio w moje ręce trafiła pięknie wydana książka dla dzieci w wieku przedszkolnym (dedykowana dzieciom w wieku +3 lata). „A jak Alfabet. Wierszyki o literkach dla przedszkolaków” Marcina Przewoźniaka to zbiór mądrych i bardzo dowcipnych wierszyków traktujących o literach polskiego alfabetu. Nasze dziecko ma szansę poznać alfabet w sposób ciekawy i bardzo dowcipny. Wierszyki są krótkie i rymowane. Książeczka bazuje na zasadzie skojarzeń. Litery przyrównywane są do przedmiotów, zwierząt, zawierają graficzne opisy poznawanych liter. Każda literka ma swój niepowtarzalny charakter, czasem jest radosna, szalona, innym humorzasta  marudna. Nasze dziecko pozna zarówno spółgłoski jak i samogloski a dzięki wesołym wierszykom łatwo je odrózni i pogrupuje. Dzięki książeczce nasz malec zacznie też szybciej pojmowac na czym polega różnica np. pomiędzy "c" a "ć" czy między "n" a "ń".

Jak już wspomniałam całość zamknieta jest w sztywną i trwałą oprawę a pouczające, radosne wierszyki uzupełnione są ładnymi i pogodnymi ilustracjami, które z pewnością przyciągną uwagę naszego dziecka i sprawią dodatkową frajdę. Polecam wszystkim dzieciakom wkraczającym w magiczny świat liter i ich rodzicom.  

4 komentarze:

 1. Wspaniała, super, super, super - idealna dla nas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecę tę książkę moim znajomym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby jeszcze wokół mnie były jakieś przedszkolaki to byłoby dobrze ;D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.