piątek, 12 lipca 2013

Fiolet(k)owy świat - Małgorzata Kyc

Autor: Małgorzata Kyc
Tytuł: Fiolet(k)owy świat
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 56
Ocena: 7/10

Nie każdy o tym wie, że Fioletka Fioletowa ma pięć lat i jest najprawdziwszą z prawdziwych księżniczek. Mieszka na przedmieściach wraz z mamą - Królową, tatą - Królem Jegomością, bratem Kostkiem, księciem z pierwszej klasy i siostrą Lilusią, małą księżniczką. 

Fioletkowy świat jest niezwykły, niemal zaczarowany, jak to świat księżniczki. Zdarzają się tu rzeczy takie, że nikt nie zaprzeczy. Są śluby i ślubne dylematy. Bo kto się może z kim ożenić? Czy Fioletka może poślubić Kostka, nie ... on woli mamusię. Ale przecież mamusia jest żoną tatusia ... Więc może ... Są tu i pieniądze rosnące w kącie, które można podlewać. Są i podstępne bociany porywające małe dzieci. Oj Fioletka musi pilnować księżniczki Lilusi. Jest i chomik, który był chłopakiem a potem okazało się, że został chomiczą mamą. A najfajniej i najzabawniej jest w pracy u taty. No i lasów wcale nie trzeba się bać. A jak to w bajce bywa prawdziwa księżniczka musi zgubić swój pantofelek na balu.

"Fiolet(k)owy świat" to książeczka pełna ciepła, barw i mądrych słów. Z prawdziwą przyjemnością czytałam kolejne historyjki o małej dziewczynce i jej dziecięcych przygodach. Są one dowcipne, inteligentne, pouczające i w moim odczuciu są w stanie bezbłędnie trafić do młodego czytelnika, zaciekawić go i całkowicie pochłonąć. Jest to wartościowa lektura, którą polecam każdemu rodzicowi. Kolejnym atutem są towarzyszącej każdej opowieści barwne, bardzo ciepłe i pozytywne ilustracje autorstwa Magdaleny Politańskiej. Na pewno spodobają się małym urwisom. Całość zamknięta jest w twardej oprawie, która sprawdzi się przy mniejszych czytelnikach. Polecam.

1 komentarz:

  1. faktycznie z opisu bardzo sympatyczna, szkoda, ze mam synka i on zdecydowanie nie życzy sobie o księżniczkach :))

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.