niedziela, 19 października 2014

Hektor - Steve Barnes

Autor: Steve Barnes
Tytuł: Hektor
Tytuł oryginalny: Hector
Tłumaczenie: Julita Skotarska
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Ilość stron: 32
Ocena: 7/10
 
Hektor to hipopotam jakich mało na świecie. Jest dobry, uczynny, nie odmówi pomocy, ma mnóstwo energii i radości w sobie. Na swoje jednak nieszczęście jest trochę inny niż reszta hipopotamów. Zamiast być szary i w gruncie rzeczy nijaki, Hektor to hipopotam w czarno-białe bądź jak kto woli biało-czarne pasy i umaszczeniem swym bardziej przypomina zebrę niż resztę swego gatunku. To powoduje, że spotyka się ze strony swych współbraci z niechęcią. Musi opuścić swe dotychczasowe stado. Przyjazne ... kopyto podaje mu za to rodzina zebr. One nie mają problemu z wyglądem Hektora i z radością witają go w swym stadzie. Wśród zebr żyje się mu całkiem znośnie, otacza go akceptacja i przyjaźń. Los jednak sprawia, że już wkrótce docenią go i inne hipopotamy. I Hektor stanie na rozstaju dróg. Czy ponownie dołączy do hipopotamiej rodziny?

"Hektor" autorstwa Steve Barnes'a to wzruszająca i mądra historia, którą dobrze jest przeczytać swemu dziecku. To bajka o przyjaźni, tolerancji i podążaniu za głosem serca. To opowieść o tym, że warto patrzeć na świat z szerszej perspektywy, warto być otwartym na odmienność, warto też wybaczać i dawać drugą szansę. A wszystko to zamknięte w prostych słowach, które powinny łatwo przemówić do dziecka, dać mu nie tylko ciekawą bajkę, ale też i wnoszący sporo morał. Dodatkowym plusem książki są barwne i bardzo przyjemne w odbiorze ilustracje, które zachwycą małych czytelników. Polecam.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu M.

3 komentarze:

  1. Piękna jest ta książka, podobna trochę do Elmera, ale moim zdaniem o wiele fajniejsza.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy książeczkę i jest juz przeczytana, bardzo nam się podobała :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Widzę, że książeczka jest bardzo wartościowa:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.