środa, 27 sierpnia 2014

Wzburzone fale - Nora Roberts

Autor: Nora Roberts
Tytuł: Wzburzone fale
Tytuł oryginalny: Sea Swept
Tłumaczenie: Dorota Olejnik
Wydawnictwo: Książnica
Seria: Koronkowa
Ilość stron: 304
Ocena: 7/10

Cameron Quinn wiedzie beztroskie życie. Na co dzień w jego żyłach płynie morze adrenaliny. Nie bez powodu. Ściga się na łodziach. Wieczorami ciśnienie jego krwi podnoszą zaś lgnące do niego, niczym pszczoły do miodu, najpiękniejsze kobiety świata. Kiedyś jego życie nie było jednak tak piękne i beztroskie. Będąc dzieckiem wiódł smutne i pełne strachu życie w dzielnicy biedy, otoczony narkotykami, alkoholem i kochankami swej matki, którzy w przeciwieństwie do niej aż za bardzo zwracali na niego uwagę i czasem swe lepkie łapy kierowali właśnie w jego kierunku. Na szczęście w pewnym momencie, gdy niemal wpadł do przepaści rozpaczy, w jego życie wkroczyli Ray i Stella Quinn i uratowali nie tylko jego dzieciństwo, lecz również darowali mu nowe życie. Dali mu szczęście i spokój.
 
Cameron przebywa właśnie w Europie, gdy dociera do niego wiadomość o bardzo groźnym wypadku jakiemu uległ jego przybrany ojciec. W pośpiechu leci do Stanów. Tam czekają na niego już dwa bracia Philip i Ethan, a także zaledwie dziesięcioletni chłopak Seth, którego przed śmiercią wziął pod swą opiekę ich ojciec. Mężczyzna prosi synów, by zaopiekowali się Sethem i przyjęli go do rodziny. Ray Quinn wkrótce umiera niezdążywszy jednak wyjawić synom jaka tajemnica wiąże się z przybyciem do domu rodzinnego Quinnów młodego chłopaka. Od tej chwili życie Camerona musi się kompletnie zmienić. Czas by porzucił hulaszczy tryb życia i wziął odpowiedzialność za rodzinę. W jego życiu pojawia się też kobieta, która tak jak żadna wcześniej powoduje szybsze bicie jego serca. Czy na co dzień poważna Anna Spinelli, opiekunka społeczna zajmująca się sprawą Setha, stanie się dla Camerona kimś więcej niż tylko przelotną miłostką? I kim dla Quinnów jest Seth?
 
Wzburzone fale” to pierwsza część Sagi Rodu Quinnów autorstwa Nory Roberts. Jedną z części sagi miałam już okazję poznać przy okazji lektury powieści „Spokojna przystań”. Książka ta zrobiła na mnie spore pozytywne wrażenie. Zdaję sobie sprawę z mojej całkowitej niekonsekwencji, gdyż najpierw przeczytałam część trzecią sagi, a potem zajęłam się częścią pierwszą. Mimo, że znam rozwiązanie najważniejszej zagadki (czyli kim jest Seth), w żaden sposób nie odebrało mi to jednak przyjemności lektury „Wzburzonych fal”. Skupiłam się w tym wypadku przede wszystkim na wątku romansu Camerona z Anną i odkrywaniu tajemnic, jakie przed światem ukryła piękna opiekunka społeczna.
 
Nora Roberts po trosze dawkuje czytelnikowi wskazówki co do rozwiązania głównej zagadki sagi. I próżno szukać jej wyjaśnienia w pierwszym tomie serii. Na to zdecydowanie przyjdzie pora później. Autorka z rozmachem zaś snuje opowieść o romansie i wielkiej namiętności. Właśnie rodzące się uczycie pomiędzy Anną i Cameronem dominuje w pierwszej części sagi. Nora Robert pisze bardzo plastycznie i ze sporą dawką fantazji, a wątek romansu między głównymi bohaterami zdecydowanie może podnieść ciśnienie krwi czytelnika. 
 
Lektura kolejnej książki firmowanej nazwiskiem Nory Roberts sprawiła mi nie lada przyjemność. Autorka pisze lekko i zgrabnie. Sprawia to, że książkę bardzo szybko się pochłania. Pisarka kreuje ciekawe postaci, które są wielkowymiarowe i interesujące, można by rzec, że często intrygujące. Sprawia to, że z łatwością obdarzyć je można sporą dawką czytelniczej sympatii. „Wzburzone fale” to świetna lektura na chwilę relaksu, gdy chcemy się odprężyć i miło spędzić czas. Polecam. A ja tymczasem zabieram się za lekturę „Niebezpiecznych prądów”. 
 
Za możliwość przeczytania książki dziękuję GrupiePublicat. 
 
Książka bierze udział w wyzwaniu "Czytam literaturę amerykańską"

15 komentarzy:

 1. Jak na razie książki Roberts nie za bardzo przypadły mi do gustu więc i tą sobie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polubiłam Norę Roberts i będę poznawać jej książki na tyle, na ile to możliwe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest kilka autorek do których mam uraz. Nora Roberts niestety należy do jednych z nich...

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię powieści obyczajowe, Roberts nie wiem, czy lubię :P Chyba czas się przekonać.
  P.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jakoś do Nory Roberts nie mogę się przełamać, ale może kiedyś sięgnę po ten tytuł. W końcu czasami warto zaryzykować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam podobnie. Na szczęście trafiłam na całkiem ciekawe książki tej autorki. Z pewnością nie jest tak, że przeczytam wszystko co wydała :) Widzę jednak, że nie warto mówić nie zanim się nie spróbuje :)

   Usuń
 6. Nory Roberts nie czytuję. Nie wiem czy kiedyś to się zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam jeszcze książek Nory Roberts. Może ta pozycja będzie dobra na początek...

  OdpowiedzUsuń
 8. Norę Roberts mogę czytać zawsze i wszędzie, uwielbiam jej książki. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam wątpliwości czy to autorka, której twórczość przypadnie mi do gustu. Spróbowałam. Całkiem dobrze się czyta :)

   Usuń
 9. wiesz, że ja ją uwielbiam i ciesze się, że spodobała ci się...osobiście z wszystkich 4 części serii najbardziej lubię tę z Ethanem;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś czuję, że część o Ethanie też przypadnie mi do gustu :)

   Usuń

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.