niedziela, 13 lipca 2014

Laryngologia alternatywna - Elżbieta Kuc

Autor: Elżbieta Kuc
Tytuł: Laryngologia alternatywna
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Ilość stron: 160
Ocena: 6/10
Większość z nas doświadczając rozmaitych dolegliwości ze strony własnego organizmu jako podstawowy kierunek, w którym zwraca się celem uzyskania pomocy, wybiera tradycyjny gabinet lekarski. Państwowa służba zdrowia niestety jest jaka jest. Poziom leczenia jest różny. Można na swej drodze napotkać świetnych specjalistów, jak i kompletnych medycznych ignorantów. Mamy szczęście, gdy trafimy na tych pierwszych. Gorzej, że często trzeba swoje odczekać w kolejce porażających wręcz rozmiarów. Można oczywiście skorzystać z pomocy prywatnej służby zdrowia, lecz po pierwsze jest to dość kosztowne, a po wtóre i do prywatnego gabinetu czasem trzeba też trochę poczekać. Od pewnego czasu sama mam spore problemy z uszami. Udało mi się nawet trafić z nimi do laryngologa w ramach obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Niestety zanim doczekałam się na swą kolej, kłopot z uszami chwilowo ustąpił a lekarz bezradnie rozłożył ręce, bo co ma zobaczyć, gdy akurat jest wszystko dobrze. Moje opisy towarzyszących mi dolegliwości mogły wskazywać na schorzenia różnego rodzaju więc chwilowo nic się nie dało zrobić. Odpuściłam zatem. Chwilowo dałam sobie spokój. Dolegliwości minęły. Martwię się tylko na jak długo. Moje niezbyt miłe przygody z uszami skłoniły mnie jednak do lektury książki Elżbiety Kuc "Laryngologia alternatywna. Konchowanie uszu i inne terapie naturalne".

Autorka książki posiada tytuł Wielkiego Mistrza Reiki, Mistrza Kundalini Reiki a także Mistrza Świecowania i Konchowania Uszu. Elżbieta Kuc prowadzi również gabinet medycyny naturalnej oraz wykłada na kierunkach Medycyna Naturalna - konchowanie oraz Prognozowanie - mantyka run. Autorka, na podstawie wieloletniego doświadczenia zawodowego, stworzyła własną metodę prac z konchami - Bodycoaning. W swej książce Elżbieta Kuc prezentuje naturalne metody, które mają nie tylko pomóc nam w leczeniu uszu, ale i innych części organizmu. Nasze ciała są bowiem całością i dolegliwości, które dokuczają nam w jednym obszarze organizmu, nie pozostają bez wpływu na pozostałe organy. W "Laryngologii alternatywnej. Konchowanie uszu i inne terapie naturalne" dowiemy się czym jest konchowanie, świecowanie a także pępkowanie. Poznamy zarówno budowę ucha, jak i  budowę konchy używanej w zabiegach leczniczych. Prześledzimy szczegółowo proces uzdrawiania i jego wpływ na cały organizm.

W swej książce Elżbieta Kuc prezentuje również inne techniki uzdrawiania, które znacząco wspierają leczenie metodą konchowania. Przeczytamy tu zatem o ziołolecznictwie (wraz z bogatym zestawem przepisów do samodzielnego przygotowania) a także poznamy techniki wykonywania masażu chińskiego. Z pozycji tej dowiemy się również czym są mudry i w jaki sposób możemy je wykonywać praktycznie zawsze i wszędzie a przy okazji uzdrowicielsko działać na własne ciało.

"Laryngologia alternatywna. Konchowanie uszu i inne terapie naturalne" to książka, do której podchodziłam ze sporą dozą ostrożności. Medycyna naturalna, alternatywna nie budziła bowiem mojego zaufania. Myślałam sobie "cóż może mi dać cała ta szarlataneria?". Autorka przekonała mnie jednak, że to, o czym pisze, medycyna naturalna, konchowanie, mudry czy akupresura mają sens i warto też czasem otworzyć się na możliwości, jakie ze sobą niosą wszystkie opisane wyżej zabiegi. Przekaz zawarty w książce jest jasny, klarowny i nie wymaga wiedzy specjalistycznej. Dzięki tej lekturze sporo dowiedziałam się o własnym organizmie. Nie pozostaje mi nic innego, jak wcielić w życie niektóre z porad i w razie potrzeby znaleźć dobrego specjalistę od konch w mojej okolicy.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję:
http://sztukater.pl/

5 komentarzy:

 1. Ja jestem zatwardziałą tradycjonalistką w tej materii

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś specjalnie mnie ta tematyka nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że medycyna naturalna, która jest wsparciem dla tradycyjnego leczenia jest jak najbardziej potrzebna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie czasy, że medycynę naturalną uważa się za nienaturalną, a nienaturalną - za naturalną:) Może powinnam zainteresować się tematem, bo i mnie problemy z uszami nie są obce, a lektura nigdy nie zaszkodzi:) oby tylko w razie czego znalezienie dobrego specjalisty od medycyny alternatywnej nie okazało się równie trudne, jak znalezienie dobrego tradycyjnego lekarza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Medycyna naturalna powoli wraca do łask. Ale nie w Polsce. Przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.