poniedziałek, 28 października 2013

Zapowiedzi wydawnicze - Wydawnictwo Akurat - listopad 2013

Listopad zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim nowości wydawnicze. Już 6 listopada nakładem Wydawnictwa Akurat do księgarń trafią dwie świetnie zapowiadające się polskie premiery. A oto i one:

„Carnivia: bluźnierstwo” - Jonathan Holt  

Opowieść o zabójstwie, korupcji i międzynarodowej intrydze sięgającej czasów wojny na Bałkanach. Pierwsza część trylogii, w której włoska policjantka, kapitan Kat Tapo, musi rozwikłać mroczną intrygę łączącą CIA i kościół katolicki. Jeszcze przed premierą prawa do publikacji książki sprzedano do 16 krajów.

Na schody jednego z kościołów Wenecji przypływ wyrzuca  ciało z dwoma pociskami w tyle głowy. Ofiara – kobieta – ubrana jest w szaty katolickiego księdza. W religijnych mieszkańcach miasta budzi to odrazę i zabobonny strach. Kapitan Karabinierów Kat Tapo, dla której jest to pierwsze śledztwo w sprawie morderstwa, trafia na ślady, które zdają się być równie skomplikowane i zagmatwane jak labirynt uliczek samej Wenecji. Wkrótce do główniej bohaterki dołącza Holly Boland. To młoda oficer amerykańskiej armii. Poszukiwania naprowadzają kobiety na trop siatki szpiegowskiej zorganizowanej przez Nato i CIA.
Trop prowadzi też w Carnivi – wirtualnego świata, który jest wierną kopią Wenecji, stworzoną przez Daniela Barbo. Zwykły portal społecznościowy szybko stał się zadziwiająco popularny. Kluczem do sukcesu jest możliwość zachowania anonimowości i prowadzenia nielegalnych interesów bez kontroli jakichkolwiek władz. 
 Czy młodej oficer uda się rozwikłać intrygę i uniknąć nacisków ze strony przełożonych?


"Rozkosze nocy" - Sylvia Day 

Sylvia Day po raz kolejny zabiera czytelniczki do świata wyrafinowanych seksualnych fantazji i spełnia ich najskrytsze pragnienia. Jej najnowsza książka - „Rozkosze nocy” to połączenie romansu i erotycznych fantazji rodem nie z tego świata.

Lyssa Bates to cierpiąca z powodu bezsenności piękna lekarka. Pewnej nocy, we śnie, przychodzi do niej Aidan Cross, nieśmiertelny wojownik pochodzący ze świata snów. Chroni on ludzi przed koszmarami. Lyssa nigdy wcześniej nie doświadczyła ekstazy takiej, jaką przynosi jej nieznajomy o głębokich niebieskich oczach, w których tkwi obietnica kuszącej bliskości i sensualnych doznań. Fenomen jej nocnych fantazji wkrótce materializuje się na progu jej drzwi. Bohaterowie zakochują się w sobie, jednak na przeszkodzie ich związku staje rządząca światem starszyzna. Według znaków z prastarej legendy Lyssa jest kluczem, który ma doprowadzić do zagłady. Aidan, chcąc jej bronić przed wojownikami z zaświatów, przenosi się na Ziemię. Czy uda mu się uratować ukochaną?
Sylvia Day po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią erotycznych opowieści. Seksualne uniesienia, napięcie i iskrzące energią sceny zbliżeń towarzyszą w „Rozkoszach nocy” walce o miłość, która przenika światy.

Zainteresowani? Przyznam, że ja bardzo. Czekam z niecierpliwością.

10 komentarzy:

 1. Ja również chyba zacznę oczekiwać na pozycję pierwszą. Naprawdę, bardzo nie zaintrygowała. Jak to dobrze, że wróciłam do blogowania, będę na bieżąco z nowościami! Ach, chyba brakowało mi tego. ;]
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Również wybieram nr 1, nr 2 mnie odstrasza tą fabułą. Nie spodobałaby mi się na pewno. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nr 2 zdecydowanie nie dla mnie, ale 1 i owszem :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się naprawdę obiecująco, już nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No no 1 może być interesująca, chociaż 2 też;) Czekam na premierę;)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Bluźnierstwo" wydaje się być godne uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja tu raczej nic dla siebie nie widzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na "Bluźnierstwo" to bym się skusiła :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.