piątek, 9 sierpnia 2013

Zaczarowany sen - Grzegorz Rzepka

Autor: Grzegorz Rzepka
Tytuł: Zaczarowany sen
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 22
Ocena: 6,5/10Bajka to niewielka, bajka to króciutka, bajka o chłopcu, który miał szczurka a właściwie szczurzycę o imieniu Maja i wraz z nią przeżywał niesamowite przygody. 

W noc ósmych urodzin chłopca Maja zabrała go do zaczarowanego lasu, gdzie mieszkała ogromna gromada jej przyjaciół. Rankiem chłopiec obudził się w swoim łóżku, z dala od zaczarowanego lasu i zdawać by się mogło, że nocna wizyta była tylko pięknym snem, lecz gdy kolejnego wieczoru przymknął oczy, ponownie znalazł się w tym niezwykłym miejscu, pośród przyjaciół Mai. 

Chłopiec poznawał kolejnych przyjaciół swojej szczurzycy. Wędrując po zaczarowanym lesie nasi bohaterowie spotkali zapłakanego, małego króliczka. Zapytany o powód łez, odparł, że nie może trafić do domu i bardzo tęskni za swoją mamą. Chłopiec i szczurzyca postanowili pomóc maluchowi w powrocie do domu. W końcu odprowadzili króliczka do jego mamy. Ta uradowana, że jej mała zguba wróciła do domu zaprosiła naszych bohaterów do swojego domku na herbatkę. Opowiedziała też o złej czarownicy, która zamieszkuje zaczarowany las i porywa dzieci wszystkich zwierząt. Nie zastanawiając się długo, chłopiec postanowił pomóc zwierzętom, odnaleźć czarownicę, uwolnić wszystkie uprowadzone dzieci i przepędzić wiedźmę, gdzie raki zimują. Wraz ze szczurzycą Mają wyruszył na pomoc leśnym dzieciom, poznając po drodze nowych przyjaciół i przeżywając całą masę przygód.

"Zaczarowany sen" Grzegorza Rzepki to sympatyczna bajka o chłopięcej wyobraźni, sile przyjaźni i dobru, które zwycięża zło. Autor prostymi słowami przekazuje młodemu czytelnikowi, że warto jest pomagać, a nie wolno godzić się z krzywdą innych. Wskazuje, że przede wszystkim warto być dobrym.

Bajka jest króciutka, lecz w swej treści zawiera wszystkie niezbędne małemu czytelnikowi przesłania. Historia jest ciekawa i napisana ładnymi słowami. Z pewnością książeczka spodoba się dzieciakom.

2 komentarze:

  1. Znam bajkę i jak dla mnie jest świetna. Jednak ilustracje... mnie przerażają.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadzam się co do ilustracji. Trochę mroczne.

      Usuń

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.