piątek, 9 sierpnia 2013

Elmer i Róża - David McKee

Autor: David McKee
Tytuł: Elmer i Róża
Tytuł oryginalny: Elmer and Rose
Tłumaczenie: Dominika Dominów
Wydawnictwo: Papilon
Ilość stron: 32
Ocena: 7,5/10Elmer to najniezwyklejszy ze wszystkich słoni na świecie, słoń w kratkę kolorową wszystkimi, a nawet więcej niż wszystkimi, kolorami tęczy.

Pewnego dnia Elmer i jego równie niezwykły kuzyn Wilbur, słoń w kratkę czarno-białą, przechadzali się się pośród innych słoni. Wtedy właśnie nadleciał ptak i zawołał Elmera i Wilbura, by prędko pobiegli do Dziadka Eldo, kolejnego niezwykłego i kolorowego słonia, gdyż ten miał dla nich nie lada zadanie. Poprosił, by odprowadzili do stada Różę, śliczną, małą słonicę ... niezwykłą, bo bardzo nieśmiałą i w dodatku zupełnie różową słonicę. 

Różowa Róża "oblewa się rumieńcem od stóp do głów, albo czasami od samej głowy aż po stopy, ale nigdy od końca ogona po koniuszek trąby."

Wyruszyli zatem Elmer, Wilbur i Róża śladami, które słonie ze stada maleńkiej różowej słonicy pozostawiły. Po drodze słonie bawiły się radośnie i urządzały wyścigi. Spotkały też zwykłego, szarego słonia jakich na świecie jest bez liku. Ku zdziwieniu Elmera i Wilbura Różyczka uznała go jednak za niezwykłego. Zagadka miała się wkrótce wyjaśnić. Gdy słoniowi podróżnicy dotarli w końcu do stada Róży, okazało się, że wszystkie te słonie są ... Zgadnijcie!

"Elmer i Róża" Davida McKee to książeczka, która wywołała mój całkowity zachwyt. Jest to bardzo mądra opowieść o tym, że każdy na świecie jest niezwykły, niepowtarzalny i bardzo ważny. Te istotne treści przekazane są w sposób, który bez trudu dotrze do małego czytelnika. Dziecko nie tylko zachwyci się opowieścią o niezwykłym słoniu i jego wesołej przygodzie. Każda karta książki wypełniona jest piękną, barwną i radosną ilustracją, która oczaruje każdego szkraba. Wszystko to sprawia, że opowieść o Elmerze i jego przyjaciołach czyta się z przyjemnością a dziecko chce wracać do barwnego i mądrego świata niezwykłego słonia w kratkę.

12 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie. Już wiem co sprezentować chrześniakowi :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie polecam :) Piękna i mądra książeczka. Mój synek od kolorowych obrazków oczu nie mógł oderwać. Plus twarda oprawa. W sam raz na prezent.

   Usuń
 2. Świetna :) kupię dla znajomego dzieciątka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam. Mądra i bardzo ładna, kolorowa książka :)

   Usuń
 3. Właśnie jadę do mojego małego kuzyna i zastanawiałam się co mu sprezentować- już wiem :)!

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że to książka, która uczy i bawi. Będę ją polecać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Wspaniała książeczka dla dzieciaków :)

   Usuń
 5. Niedawno też poznaliśmy Elmera :) Świetne książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja i moja dziecina, też lubimy Elmera :) Tej części nie mamy jeszcze :) ale kiedyś ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam. Warto. To wyśmienita zabawa dla malucha. :-)

   Usuń

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.