środa, 31 lipca 2013

Sierpniowe czytanie kryminałów - Konkurs

  Zapraszam do kolejnego konkursu!   
Kryminalnego konkursu sierpniowego

Nagrodą w konkursie jest najnowsza powieść  

Hakana Nessera - Kobieta ze znamieniem 
"Mężczyzna w średnim wieku zostaje zamordowany w swoim domu - sprawca oddał do niego dwa precyzyjnie wymierzone strzały. Wcześniej ofiara była dręczona tajemniczymi telefonami: ktoś anonimowy odtwarzał znajomą, choć przywołującą nieprzyjemne skojarzenia melodię. Wkrótce w identyczny sposób ginie kolejny mężczyzna. Komisarz Van Veeteren i jego zespół muszą rozszyfrować przeszłość ofiar. Poszlaki są skąpe. Czy uda im się uprzedzić kolejny ruch zabójcy?"

 Zasady konkursu:
 1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga skrawkimoichmysli.blogspot.com.
 2. Konkurs trwa od 01.08.2013 r. do 23.08.2013 r. do godz. 23.59.
 3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 24.08.2013r. na blogu skrawkimoichmysli.blogspot.com. Zwycięzca zostanie również o tym fakcie poinformowany mailowo. 
 4. Pytanie konkursowe, na które odpowiedź należy umieścić w komentarzu pod niniejszym postem brzmi: Za co najbardziej cenisz kryminały? Odpowiedz w maksymalnie pięciu zdaniach.
 5. Chcąc wziąć udział w konkursie należy również być bądź zostać moim obserwatorem (publiczny "tradycyjny" obserwator bądź obserwator w Google+). 
 6. Można również na swoim blogu/stronie umieścić podlinkowany do niniejszego konkursu banerek (banerek poniżej).
 7. W komentarzu pod niniejszym postem należy oprócz odpowiedzi na konkursowe pytanie podać swój adres mail do kontaktu a także nick, pod którym obserwujesz mój blog.
 8. Zwycięzcą w konkursie zostanie osoba, której odpowiedź najbardziej przypadnie mi do gustu i spełni wszystkie pozostałe warunki.
 9. Zwycięzca winien w ciągu 3 dni od dnia ogłoszenia wyników przesłać mailem swoje imię i nazwisko oraz adres, pod który ma być przesłana nagroda. Jeśli tego nie zrobi, nagroda przechodzi automatycznie na kolejną osobę, której odpowiedź zrobiła na mnie wrażenie.
 10. Książka będąca nagrodą stanowi moją wyłączną własność.
 11. Po ogłoszeniu wyników na blogu skrawkimoichmysli.blogspot.com i otrzymaniu maila z danymi do wysyłki, nagroda zostanie przesłana do Zwycięzcy za pośrednictwem Poczty Polskiej w terminie 7 dni od dnia wskazania adresu doręczenia.
 12. Nagroda może być dostarczona wyłącznie na terytorium RP. 
[Aktualizacja 20.08.13]
 

Udanej zabawy i powodzenia,
Coolmamma

13 komentarzy:

 1. Zgłaszam się ;)

  kasia.przepiorka@wp.pl
  obserwuję jako: Kasia Przepiórka

  Kryminały cenię sobie przede wszystkim za mnogość zagadek i tajemnic, z którymi czytelnik musi sobie poradzić, jest to pewnego rodzaju wyzwanie intelektualne. Bardzo lubię takie oderwanie się od rzeczywistości i podążanie tropem zabójcy, mordercy etc. :) Poza tym uwielbiam również portrety psychologiczne bohaterów. Wtedy tak naprawdę zdaję sobie sprawę co kierowało danymi postaciami w chwili popełniania zbrodni lub podczas rozwiązywania zagadki. :)

  Pozdrawiam gorąco :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zgłoszenie :) Jest mi niezmiernie miło. Ciekawa odpowiedź, pozdrawiam

   Usuń
 2. Zgłaszam się.
  zaslodkakawae@wp.pl
  obserwuję jako Ellena.

  Kryminały są niejako odskocznią od codziennego, szarego życia (w końcu nie każdy styka się z morderstwami). Cenię w nich klimat tworzony przez autorów, który potem przez długie godziny siedzi w moim ciele, nie pozwalając wyjść spod kołdry lub każe na każdym kroku oglądać się za siebie, wywołując falę niejakiego podekscytowania. Ponadto dzięki nim nasz umysł zaczyna pracować, ponieważ staramy się rozwiązać zagadki, mimo że na samym końcu i tak dowiemy się, o co chodziło. Poznajemy również różne typy osobowości, z niektórymi się utożsamiamy, eliminujemy niepsujące nam cechy, a potem stwierdzamy, że jednak nie jesteśmy tymi psychopatami i oddychamy z ulgą.
  Tak, uwielbiam kryminały. ;]

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za bardzo ciekawe zgłoszenie :-)

   Usuń
 3. Wezmę udział z przyjemnoscią. Lubię kryminały, a cenię je za intrygę, nieprzewidywalnośc, ciekawe, barwne postaci. No i oczywiście dreszczyk emocji towarzyszący domyslaniu się , kto jest przestępcą. I jeszcze ważna rzecz,kryminały sprawiają, że jestem z siebie dumna , że udało mi się poskromić ciekawość i nie zerknąć na ostatnią stronę.
  kasienka780@op.pl
  obserwuję jako lirith.
  Pod koniec sierpnia nie będę miała dostępu do internetu, w razie ewentualnej wygranej podałabym adres pierwszego września. Możemy się tak hipotetycznie umówić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za interesującą odpowiedź :) Możemy się tak hipotetycznie umówić :)

   Usuń
 4. czy w konkursie może brać udział osoba, która nie ma swojeg bloga, a jest obserwatorem Twojego bloga ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. A zatem zgłaszam się oczywiście ;)
  Obserwuję jako kwiatusia, lubię na FB
  e-mail: kwiatusia1@gmail.com

  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Cenię kryminały za ich mroczny klimat, zbrodnię, zagadkę, zawiłe śledztwa, ślady, motywy i pobudki morderców, charakterystycznych tropicieli zbrodni, których uwielbiam i podziwiam lub wręcz przeciwnie - nie przepadam za nimi, bo swoim zachowaniem budzą moją niechęć. Pozytywne i negatywne cechy osobowości tych „dobrych” (komisarzy, detektywów, dziennikarzy) budzą we mnie skrajne emocje dlatego pozostają w mojej pamięci na długo! Czytając kryminał mogę stać się na chwilę detektywem (to jest moje niespełnione marzenie z dzieciństwa:)) i dzięki stopniowemu rozwojowi akcji mój umysł rozpoczyna dedukcję, aby po kilku kolejnych przeczytanych stronach móc śledzić, wskazać i łapać przestępców wspólnie z „dobrymi” bohaterami książki (a niekiedy nawet wcześniej od nich:)).
  To wszystko sprawia, że nie mogłabym żyć bez czytania kryminałów!:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.