wtorek, 29 stycznia 2013

Positive vibrations

 Selah Sue

Raggamuffin

 

Crazy Vibes


Fade Away


Selah Sue to młoda (w tym roku kończy 24 lata) belgijska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Do tej pory ma na swoim koncie jeden album wydany w 2011 r. - Selah Sue, a także minialbumy (w tym wydany w 2012 r. Rarities) i single. Jej muzyka łączy w sobie elementy soulu, funky, reggae a momentami nawet rocka. Inspiracją dla tej młodej piosenkarki jest muzyka takich gwiazd jak Erykah Badu, Lauryn Hill i Bob Marley. 

Muzyka Selah Sue wypełniona jest emocjami. Artystka ma charakterystyczny, silny kobiecy głos, który zapada w pamięć i nie sposób go pomylić z głosem innej artystki. Jednocześnie wypełnia go dużo ciepła. Miałam przyjemność uczestniczyć w koncercie Selah Sue w Gdańsku. Klub pękał w szwach a tłum już od samego początku został porwany przez tą charyzmatyczną i niezwykle sympatyczną zarazem wokalistkę. Piosenkarka doskonale radziła sobie zarówno ze wsparciem zespołu jak i akompaniując sobie jedynie na gitarze akustycznej. Nieobca jest też jej radosna improwizacja. Nie spodziewałam się aż tak dobrego występu. Może kiedyś wystąpi na Openerze. 

1 komentarz:

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.