piątek, 7 listopada 2014

A może w piątek pójdziemy do kina?

Uwielbiam wyjścia, zwłaszcza w deszczowe weekendowe popołudnia, do kina i towarzyszącą każdemu takiemu wyjściu atmosferę. Niby zwykłe wyjście do kina a jednak cieszy i ekscytuje. Jako że nadszedł piątek, nadszedł i czas premier kinowych. Spośród zaproponowanych przez dystrybutorów filmów zaciekawiły mnie dwa - Obywatel w reżyserii Jerzego Stuhra oraz Interstellar w reżyserii Christopher'a Nolan'a.

 
Obywatel
 
"Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek."
 
Reżyseria: Jerzy Stuhr
 
W filmie zobaczymy m. in.:
Jerzego Stuhra,
Macieja Stuhra,
Sonię Bohosiewicz, 
Magdalenę Boczarską,
Piotra Głowackiego, 
Janusza Gajosa,
Wojciecha Malajkata.
 
 
Interstellar
 
"Historia grupy badaczy, którzy dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze. Film oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech Kipa Thorne'a."
 
Reżyseria: Christopher Nolan 
 
W filmie wystepują m. in.:
Anne Hathaway, 
Matthew McConaughey, 
Ellen Burstyn, 
Michael Caine.
A Wy? Wybieracie się w weekend do kina? Co Was zaciekawiło?

7 komentarzy:

 1. Może w niedzielę się wybiorę, oba filmy wydają się być ciekawe ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Do kina bym chciała iść na Zaginioną dziewczynę, ale jakoś daleko mi się wydaje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie wybieram się do kina w najbliższym czasie niestety. Nie mam zbytnio na to czasu...

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam kino, szczególnie tak jak mówisz w deszczową, ponurą pogodę:) W październiku udało mi się pójść na Służby specjalne i Miasto 44 :) Może na Obywatela też się wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja się wybieram na "Dzień dobry, kocham cię" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nie moja tematyka filmowa, ale obejrzałabym za to 7-go syna!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.