niedziela, 25 sierpnia 2013

Wymarzyło mi się we wrześniu ... o premierach września, które mnie zaintrygowały.

Może się uda. W każdym razie pragnienia na najbliższe książkowe zakupy są takie:

Szczęście w twoich oczach - Caroline Leavitt
"Wzruszająca opowieść o miłości, zdradzie i o tym jak łatwo przegapić szansę na szczęście. Oraz o tym, jak można to szczęście odnaleźć.
Dwie pary małżeńskie i dwie niespełnione kobiety, które postanawiają zmienić swoje życie. Spokojna, poukładana Isabell odchodzi od niewiernego męża; nieco zwariowana, nieprzewidywalna April, matka małego Sama, także opuszcza dom. Dziwny, tragiczny los połączy te kobiety na zawsze.
Powieść hipnotyzuje od pierwszej strony. Pełna emocji,
niejednoznaczna historia rozpoczyna się od tragedii, ale szybko wykracza poza nią, przechodząc do najważniejszych pytań: Jak odnaleźć odkupienie w obliczu straty? Jak otworzyć serce na nowe uczucie?" 


 
 Życie jest słodkie - Frances Park, Ginger Park 
"Prawdziwa historia jednego sklepiku, dwóch sióstr i mnóstwa czekolady!
Po niespodziewanej śmierci ojca siostry Frances i Ginger Park próbują znaleźć ukojenie w... słodyczach. Dziwne? Niekoniecznie! Siostry wykorzystują bowiem otrzymany spadek, otwierając cukierenkę. A sklepik ze słodkościami szybko się staje magicznym miejscem obdarzonym mocą leczenia złamanych serc i wlewania w nie optymizmu.
Przepis na domowe trufle jest wspaniałym zwieńczeniem wspomnień sióstr Park. Ich opowieść zachwyci czytelników – nie tylko tych uzależnionych od czekolady." 


Ulice Bangkoku - Christopher Moore 
"Vincent Calvino to wydalony z palestry amerykański prawnik pracujący jako prywatny detektyw w parnej stolicy Tajlandii. Jednym z jego klientów jest Rick Casey, na którego życiu mrocznym cieniem kładzie się niewyjaśniona sprawa zabójstwa jego syna. Calvino zgadza się śledzić mia noi, dodatkową żonę, czyli kochankę tajskiego polityka. Takie zlecenie nie wydaje się specjalnym wyzwaniem dla doświadczonego detektywa, ale jak się okaże, sprawa szybko wciągnie go w niebezpieczną sieć rozlicznych powiązań politycznych i rodzinnych.
Aby ratować życie, Calvino będzie musiał sięgnąć po wszelkie znane sobie kontakty i skorzystać z pomocy swych tajemniczych znajomych."


 
Ona już nie wróci - Hans Koppel 
"Wyrafinowana intryga, niesamowity suspens i zdumiewające zakończenie - ten mrożący krew w żyłach szwedzki thriller będzie niebawem filmowany przez producentów trylogii „Millenium”. Mike Zetterberg mieszka z żoną Ylvą i córką w willi koło Helsingborga. Kiedy Ylva znika bez śladu, policja zaczyna podejrzewać jej męża o udział w zaginięciu, a życie spokojnej dotychczas miejscowości zmienia się nie do poznania. Wszystko wskazuje na kolejny przypadek dramatu namiętności z tragicznym zakończeniem. Ale co się stało z Ilvą, skoro nie można znaleźć ani osoby, ani ciała? W rzeczywistości wcale nie zginęła i przebywa znacznie bliżej, niż ktokolwiek mógłby pomyśleć." 

 
Księżna nazistów - Jim Wilson
"To historia burzliwego życia wiedeńskiej arystokratki o żydowskich korzeniach, zaprzyjaźnionej z przywódcami Trzeciej Rzeszy i działającej na rzecz nazistów w kręgach angielskiej arystokracji. Stephanie von Hohenlohe-Waldenburg-Schillingsfürst była fascynującą postacią. Nazywana "osobistym ambasadorem" lorda Rothermere, jednego z największych brytyjskich magnatów prasowych, była równocześnie "liebe Prinzessin", kochaną księżniczką Adolfa Hitlera. Historia jej życia to opowieść o intrygach, manipulacjach, szpiegostwie w czasach, gdy Trzecia Rzesza dążyła do wojny, a liczni przyjaciele Niemiec w Wielkiej Brytanii prowadzili swoją własną grę …"

8 komentarzy:

 1. tą ostatnią trzeba będzie przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 1,3,4 chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie widzę nic dla siebie tym razem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej mnie zaintrygowało "Szczęście w twoich oczach". Pozostałe już mniej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Księżna nazistów" mnie najbardziej zaintrygowała:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę koniecznie przeczytać "Moje życie jest słodkie".

  OdpowiedzUsuń
 7. "Księżna nazistów" - zapowiada się ciekawie :)
  Powieść z czekoladą w tle również, "Ona już nie wróci" - być może, o ile nie okaże się całkiem zwyczajnym kryminałem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dwie pozycje już zamówione ... oj nie mogłam się powstrzymać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.