wtorek, 18 czerwca 2013

P. Rosiak zostaje bohaterem - Barbara Catchpole

Autor: Barbara Catchpole
Tytuł: P. Rosiak zostaje bohaterem
Tytuł oryginalny: PIG Saves the Day
Tłumaczenie: Patryk Gołębiowski
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 56
Ocena: 6,5/10Piotr Rosiak czyli Prosiak nie ma łatwego życia. Oj, nie ma. W poniedziałek dzień nie zaczął się zbyt optymistycznie. Prosiak najpierw pokłócił się z Zośką czyli swoją starszą siostrą. Poszło o imię jej chłopaka ... Emilian brzmi przecież prawie jak Emilia ... A Emilia to przecież imię dziewczyny. I tak rozpętała się wojna.

Potem Prosiak pokłócił się z mamą. Poszło o chomika i jego wolę wolności. O męską wolę walki o wolność.

Ostatnia kłótnia to spięcie z Darkiem Boczyńskim. Był WF, gra w piłkę nożną i Prosiak akurat stał na bramce, bo Grzesiek Maszewski upuścił sobie na stopę kurczaka ... mrożonego. Przez te wszystkie wcześniejsze kłótnie Prosiak był całkowicie przybity i nie w formie. W rezultacie przepuścił dwanaście bramek a Darek Boczyński się wściekł i niemal doszło do rękoczynów.
A najgorsze, że nauczyciel WF-u stwierdził, że lepiej by było żeby Prosiak nie grał w piątkowym meczu. To przybiło Prosiaka całkowicie. Niemal doprowadziło do płaczu.

Z pocieszeniem Prosiakowi przyszła jednak Pani Strzelecka. Co za nazwisko! To musi coś znaczyć. Prosiak postanowił wybłagać u pana od WF-u możliwość dalszej gry. Lecz sprawa wydawała się przegrana. Nawet delikatna próba szantażu na nauczycielu nie poskutkowała. Czasami jednak cuda się zdarzają ... I nawet Prosiak może zostać piłkarskim bohaterem. O tym jednak przeczytajcie sami.

"P.Rosiak zostaje bohaterem" Barbary Catchpole to napisana z humorem króciuteńka książeczka dla trochę starszych dzieci. Ma formę pamiętnika pisanego przez głównego bohatera. Nie brakuje w niej dobrej zabawy, dowcipów i ciętego języka P.Rosiaka.

Lektura nie zajmuje zbyt wiele czasu. Uroku książce nadają czasem bardzo dowcipne ilustracje. Na pewno spodoba się naszym ciut starszym już urwisom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.