czwartek, 27 czerwca 2013

Dziecięce mądrości czyli rymowanki z morałem - Jacek Pacioch

Autor: Jacek Pacioch
Tytuł: Dziecięce mądrości czyli rymowanki z morałem
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 38
Ocena: 6,5/10

W jaki sposób najlepiej przekazywać dzieciom naukę, pokazywać świat, wskazywać jak należy w życiu postępować a co może przynieść szkodę nie tylko komuś obcemu, lecz również nam samym? Moim i nie tylko moim zdaniem jednym z najlepszych sposób jest zabawa. A bawić można się na rożne sposoby. Dobrym pomysłem są zabawy językowe, słowne.

Taką właśnie zabawę słowem połączoną z edukacja najmłodszych oferuje książka Jacka Paciocha "Dziecięce mądrości czyli rymowanki z morałem". Niewielkich rozmiarów pozycja bawi, ciekawi i uczy. Dwanaście rymowanych wierszyków bez trudu trafia do wyobraźni maluchów. Opowiadane historyjki są proste i bardzo dowcipne. Poznajemy m.in. ropuchę Kłamczuchę, z którą nikt nie chciał się przyjaźnić, zawstydzonego królika w nauszniku i wilka wegetarianina. Wierszyki nie tylko bawią, każdy z nich bowiem zakończony jest morałem skierowanym do najmłodszych. Młody czytelnik ma również okazję poznać zawody, a także zwierzęta mieszkające w zoo. "W Liczbowym Gaju" zaś czekają na dzieciaków rymowanki o cyfrach i liczbach. Zwieńczeniem książeczki jest wierszyk o literkach, który nie tylko rozbawi, lecz również ułatwi dzieciom zaznajomienie się z literami alfabetu.

Książka jest niewielkich rozmiarów, lecz zawiera sporą dawkę wartościowych treści, które przekazane w zabawny i bardzo prosty sposób z łatwością trafią do wyobraźni najmłodszych czytelników. Atutem książeczki jest również wzbogacenie każdego z wierszy o barwną i bardzo pogodną ilustrację.

Sporym atutem jest też jakość książki. Twarda okładka, kredowy papier i bardzo staranne wykończenie sprawiają, że doskonale nadaje się na prezent.

Polecam maluchom i ich rodzicom.

1 komentarz:

Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz ochotę wyrazić swą opinię, zapraszam serdecznie. Wszelkie uwagi będą mile widziane, jednakże zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych i zawierających wulgaryzmy. I jeszcze jedno. Proszę, nie spamuj.